Угоди···7 min read

Руслан Аверін: Marvell впала на 12,7% після купівлі Lumentum за $115 млрд акціями, індекс чипів — мінус 3,4%

Price · 12MYahoo Finance ↗

Marvell Technology у понеділок, 2 листопада, домовилася купити виробника лазерів і оптичних модулів Lumentum в угоді, яку оплачують лише акціями, з розрахунковою вартістю підприємства $115 млрд, йдеться у спільному пресрелізі компаній, поданому до SEC. Інвестори продавали обидва папери: Marvell закрилася з падінням на 12,72% на рівні $171,41, Lumentum подешевшала на 18,59% до $684,40, а індекс напівпровідників PHLX (SOX) втратив 3,37%, Nasdaq Composite — 1,07%, за даними про закриття StockAnalysis та Investing.com.

Фінансовий аналітик Аверін Руслан бачить у розпродажу голосування щодо «валюти» угоди, а не щодо її стратегії: Lumentum оплачують повністю акціями Marvell, а ринок від моменту витоку про переговори в середу, 28 жовтня, здешевив ці акції майже на третину.

Умови: 4,5 акції Marvell за кожну акцію Lumentum

  • Коефіцієнт обміну: фіксований, 4,500 акції Marvell за одну акцію Lumentum, без грошової частини, йдеться в пресрелізі.
  • Заявлена ціна: близько $1 132 за акцію Lumentum, премія близько 23,9% до закриття середи, 28 жовтня, до чуток про угоду: Marvell тоді завершила день на $251,65, Lumentum — на $913,95. Reuters оцінило вартість акціонерного капіталу в $102,54 млрд.
  • Частки: акціонери Marvell збережуть близько 67% об'єднаної компанії, акціонери Lumentum отримають близько 33% з урахуванням повного розмивання.
  • Строки: закриття очікується в першій половині 2028 календарного року, після голосувань акціонерів обох компаній і схвалення регуляторів.
  • Компенсації за розрив: Marvell сплачує $5,8 млрд, якщо її рада директорів відмовиться від угоди або прийме конкурентну пропозицію, Lumentum — $2,9 млрд у дзеркальному випадку, а якщо угоду заблокують антимонопольні органи чи регулятори іноземних інвестицій, Marvell виплатить $3,2 млрд, випливає з форми 8-K.
  • Економіка: компанії «бачать шлях» до річної економії витрат понад $1 млрд, переважно в собівартості, і очікують зростання прибутку Marvell на акцію за non-GAAP уже в перший рік після закриття.

Метт Мерфі (Matt Murphy) залишиться головою ради директорів і CEO. «Інфраструктура ШІ переживає фундаментальний архітектурний зсув до оптичних з'єднань, і така можливість з'являється раз на покоління», — заявив Мерфі в пресрелізі.

Нового боргу немає: у Marvell було $3,93 млрд грошових коштів, за даними StockAnalysis, тож грошова угода такого розміру від початку була нереальною.

Навіщо Marvell лазери

Мідні з'єднання всередині дата-центрів для ШІ впираються у фізичні межі, і галузь переходить на оптику, пояснюють компанії. Marvell приносить DSP, комутацію та замовні ШІ-чипи; Lumentum — потужні лазери, трансивери, оптичні комутатори і фабрики з випуску пластин із фосфіду індію (InP), які в презентації Marvell названо найбільшими у світі потужностями InP. Суть задуму — спільне проєктування електричної та оптичної частин, зокрема co-packaged optics (CPO).

Звіт самої Lumentum за перший квартал фінансового року, опублікований того ж дня, пояснює високу ціну. Виторг зріс на 136,5% рік до року до $1,26 млрд, операційна маржа non-GAAP сягнула 42,3%, а компанія отримала другий великий контракт NPO/CPO, «підкріплений зобов'язаннями із закупівель понад $5 млрд». Прогноз виторгу на грудневий квартал — $1,575–1,625 млрд, вище за консенсус-прогноз LSEG у $1,48 млрд, який наводить Reuters.

У презентації в об'єднаної компанії $17,7 млрд виторгу в перерахунку на рік ($12,6 млрд у Marvell і $5,1 млрд у Lumentum) та цільовий ринок $550 млрд до 2030 року. Nvidia цього року вклала по $2 млрд у кожну з компаній, повідомляло Reuters, тож обидві входять до тієї ж мережі постачальників, що описана в моєму розборі звіту Nvidia за 2 квартал 2027 фінансового року.

Вердикт ринку: близько $91 млрд капіталізації за чотири сесії

Акція / індексЗакриття 28 жовЗакриття 2 лисЗміна 2 лисЗ 28 жов
Marvell (MRVL)$251,65$171,41−12,72%−31,9%
Lumentum (LITE)$913,95$684,40−18,59%−25,1%
Coherent (COHR)$239,59$199,95−4,93%−16,5%
Broadcom (AVGO)$351,81$322,23−1,18%−8,4%
Nvidia (NVDA)$215,38$202,06−1,26%−6,2%
Індекс SOX11 684,010 328,3−3,37%−11,6%
Nasdaq Composite26 549,8525 164,31−1,07%−5,2%

Джерела: StockAnalysis (акції), Investing.com (індекси); зміна з 28 жовтня — мій розрахунок.

Руслан Аверін — зміна від закриття 28 жовтня (до чуток про угоду) до закриття 2 листопада 2026: Marvell −31,9%, Lumentum −25,1%, Coherent −16,5%, SOX −11,6%, Broadcom −8,4%, Nvidia −6,2%, Nasdaq −5,2%
Руслан Аверін — зміна від закриття 28 жовтня (до чуток про угоду) до закриття 2 листопада 2026: Marvell −31,9%, Lumentum −25,1%, Coherent −16,5%, SOX −11,6%, Broadcom −8,4%, Nvidia −6,2%, Nasdaq −5,2%

Marvell впала на 13,24% у четвер, 29 жовтня, і на 10,05% у п'ятницю, 30 жовтня, ще до понеділкового обвалу. За кількістю акцій зі StockAnalysis це коштувало Marvell близько $70 млрд капіталізації, Lumentum — близько $21 млрд, разом приблизно $91 млрд.

Головна арифметика: за закриттям понеділка 4,5 акції Marvell коштували $771,35, а не $1 132. «Премія 23,9%» перетворилася на вартість на 15,6% нижчу за власну ціну Lumentum до чуток. А сама Lumentum по $684,40 торгується приблизно на $87 нижче навіть за цю суму — розрив у 12,7% показує, наскільки ринок сумнівається, що угоду закриють вчасно.

Розпродаж до того ж припав на слабкий ринок. SOX уже впав на 7,20% у п'ятницю, 30 жовтня, у день обвалу Intel на 28,6% через слабкий прогноз, а інвестори ще перетравлювали стрес-тест капвитрат Big Tech.

Що купують за $115 млрд

За моїм розрахунком, $115 млрд — це приблизно у 22,5 раза більше за виторг Lumentum за перший квартал у перерахунку на рік ($5,1 млрд) і приблизно у 18 разів більше за середину прогнозу на грудневий квартал у перерахунку на рік. За прибутком: операційний прибуток non-GAAP за перший квартал, близько $534 млн, у перерахунку на рік дає $2,1 млрд, тобто ціна приблизно в 54 рази вища, або близько 40 разів, якщо прогнозна маржа 45–46% утримається за виторгу $1,6 млрд.

Це ціна за бізнес на піку циклу. Саме так міркує TD Cowen, як повідомляє Investing.com: консенсус передбачає ринок оптичних трансиверів близько $100 млрд у 2027 році проти власного прогнозу брокера в $47 млрд, тож угоду може бути укладено «біля піку оптичного міні-циклу».

Аналітики: два зниження і один захисник

  • TD Cowen (Шон О'Логлін, Sean O'Loughlin) знизив Marvell до «тримати» з «купувати» і вдвічі знизив цільову ціну — до $175 з $350, очікуючи розмивання прибутку на акцію на одиниці відсотків (mid-single-digit) у 2028 році. «Зниження зумовлене насамперед нашим негативним поглядом на саму угоду — її структуру і строки», — йдеться в записці, повідомляє Investing.com.
  • BofA Securities (Вівек Арья, Vivek Arya) знизив Marvell до «нейтрально» з «купувати», цільова ціна $225 замість $400: економія $1 млрд не компенсує розмивання акцій приблизно на 50%, а погодження буде довгим, пише Investing.com.
  • William Blair зберіг рейтинг «краще за ринок», повідомляє Investing.com; B. Riley знизив Lumentum через умови угоди.
  • Аксель Рудольф (Axel Rudolph) з IG Group сказав Reuters: «це величезна ставка, і інвестори мають рацію, запитуючи, чи не переплачує Marvell».

Регуляторний годинник: Вашингтон і Пекін

Форма 8-K вимагає спливу періоду очікування за американським законом Гарта — Скотта — Родіно та «деяких інших необхідних регуляторних схвалень», зокрема перевірок іноземних інвестицій. Граничний строк — 1 листопада 2027 року, його можна поетапно продовжити до 1 серпня 2028 року, якщо схвалень ще немає.

Очевидний ризик — Китай. Lumentum конкурує з китайською Zhongji Innolight, а запропонована у США заборона на нові китайські оптичні трансивери переключила б попит на американських постачальників, зазначало Reuters. Колонка Reuters Breakingviews у понеділок, 2 листопада, вийшла під заголовком «Китай додає затримку в оптичну мегаугоду Marvell». Прецедент — невдала купівля Tower Semiconductor компанією Intel: від неї відмовилися у 2023 році, коли китайський ринковий регулятор SAMR не схвалив угоду вчасно.

Сценарії для MRVL

Базовий: Marvell торгується як валюта угоди під тиском навісу до реєстрації S-4 і голосувань акціонерів та йде слідом за SOX, який, за даними BofA, за місяць упав на 19%.

Оптимістичний: Lumentum видає близько $1,6 млрд у грудневому кварталі, з'являються нові контракти CPO, а звіт Marvell підтверджує попередній виторг за третій квартал, який компанія повторила в понеділок. Звуження спреду показало б, що ринок приймає логіку угоди, як це було з прогнозом TSMC щодо попиту на ШІ.

Песимістичний: оптичний цикл сягає піку до закриття, перевірка в Китаї затягується до межі в серпні 2028 року або акціонери голосують проти. Це сценарій вересневого розпродажу чипмейкерів плюс рахунок на $3,2 млрд, якщо регулятори заблокують угоду.

Я б стежив за спредом між 4,5 акції Marvell і ціною Lumentum більше, ніж за кожним папером окремо: це щоденна оцінка ринком того, чи закриють угоду. Ширше питання — розрив між капвитратами на ШІ та виторгом: ставка $115 млрд на оптику потребує, щоб бюджети дата-центрів і далі зростали до 2028 року.

За чим стежити далі

  • Вівторок, 17 листопада: звіт Nvidia за третій фінансовий квартал, за календарем StockAnalysis.
  • Вівторок, 1 грудня (орієнтовно): повний звіт Marvell за третій фінансовий квартал.
  • Кінець грудня: завершення другого фінансового кварталу Lumentum із прогнозом виторгу $1,575–1,625 млрд.
  • Найближчі тижні: подання спільної форми S-4 і повідомлення за законом Гарта — Скотта — Родіно.
  • 1 листопада 2027 року: перший граничний строк за договором про злиття з можливістю продовження до 1 серпня 2028 року.

Читайте також: стрес-тест капвитрат Big Tech на ШІ, обвал Intel через слабкий прогноз на 4 квартал і найгірший тиждень Nasdaq у жовтні.

Часті запитання

Які умови угоди Marvell і Lumentum?
Marvell купує Lumentum за акції, угоду оголошено 2 листопада 2026 року: 4,500 акції Marvell за кожну акцію Lumentum, розрахункова вартість підприємства $115 млрд, близько $1 132 за акцію і премія 23,9% до закриття 28 жовтня. Акціонерам Lumentum дістанеться близько 33% об'єднаної компанії; закриття очікується в першій половині 2028 року.
Чому акції Marvell впали після угоди з Lumentum?
Інвесторів не влаштували ціна і розмивання. Marvell закрилася 2 листопада на $171,41, мінус 12,72%, і на 31,9% нижче закриття 28 жовтня ($251,65). TD Cowen знизив цільову ціну до $175 з $350, BofA — до $225 з $400, вказавши на розмивання близько 50% і довге погодження.
Чому Lumentum торгується нижче вартості угоди?
За закриттям Marvell 2 листопада 4,5 акції коштували $771,35, а Lumentum закрилася на $684,40 — розрив близько 12,7%. Спред відображає сумніви щодо строків і схвалень, зокрема Китаю; якщо регулятори заблокують угоду, Marvell заплатить $3,2 млрд.
Наскільки дорого коштує Lumentum за $115 млрд?
Приблизно у 22,5 раза більше за виторг за 1 квартал 2027 фінансового року в перерахунку на рік ($5,1 млрд) і приблизно у 18 разів більше за середину прогнозу на грудневий квартал ($1,575–1,625 млрд) у перерахунку на рік, за розрахунком Руслана Аверіна. Виторг за 1 квартал зріс на 136,5% до $1,26 млрд за операційної маржі non-GAAP 42,3%.

— фінансовий аналітик, автор averin.com, публікує дослідження ринків з 2014 року.

A
Руслан АверінІнвестор та аналітик ринків

Пише про розподіл капіталу, ризики та структуру ринків.

→